Електрогазозварник, водій автотранспортних засобів (кат. «С»).

Професія — Електрогазозварник

Кваліфікація – 2 розряд

Буде вміти: виконувати  ручне дугове, плазмове, газове, автоматичне і  механізоване дугове зварювання простих деталей, вузлів і конструкцій  із вуглецевих сталей першої групи зварюваності,  Ст. 1  – Ст. 4(кп, пс, сп) 08-25 15К, 20 К  в нижньому і вертикальному положеннях зварного шва товщиною до 10мм,     встик без скосу кромок, зі скосом кромок суцільним однобічним і двобічними швами; зварювання пластин однакової і різної товщини суцільним і переривчастим одношаровим швом; зварювання кутових з’єднань без скосу і зі скосом кромок.

Виконувати ручне кисневе різання бензинокисневими різаками і газокисневими різаками сталевого легковагового і важкого лому. Виконувати кисневе і плазмове прямолінійне різання простих і середньої складності деталей з вуглецевих сталей першої групи розрізаємості (Ст1-Ст6; 10; 20; 25; 15Г; 10Г2) за розмічанням вручну; на переносних, стаціонарних та плазморізальних машинах. Готувати газові балони до роботи. Обслуговувати газову апаратуру відповідно до ДСТУ. Прихвачувати деталі, вироби, конструкції у всіх просторових положеннях. Готувати вироби, вузли та з’єднання під зварювання. Зачищати шви після зварювання. Забезпечувати захист зворотної сторони шва в процесі автоматичного і механізованого зварювання в захисних газах. Наплавляти прості невідповідальні деталі. Усувати раковини і тріщини в простих деталях, вузлах, відливках. Читати прості креслення (до двох основних проекцій).

Буде знати: основи знань про будову і принцип дії електрозварювального обладнання: зварювальні трансформатори; зварювальні випрямлячі; баластні реостати; перетворювачі; газозварювальної апаратури і газорізальної апаратури: пальники (інжекторні; безінжекторні, для роботи на газах-замінниках); різаки (інжекторні, безінжекторні для роботи на рідинному пальному); ацетиленові генератори; запобіжні затвори (водяні; сухі); газові балони та вентилі до них; редуктори; трубопроводи і рукави; зварювальних напівавтоматів: для механізованого  зварювання в активних газах і під шаром флюсу; зварювальних автоматів: для зварювання під шаром флюсу і середовищі активних газів; газової апаратури способи і основні прийоми підготовки кромок;  види підготовки країв; вимоги до  прихваток; типи зварних з’єднань і швів, види підготовки кромок виробів для зварювання; типи розбирань та позначення зварних швів на кресленні; основні властивості і вимоги до  електродів, зварюваного металу і сплавів, газів (кисень, ацетилен, гази-замінники, вуглекислий газ) і горючих рідин (гас, бензин), які застосовує під час зварювання; залишковий тиск газу в балонах, який допускається; правила забезпечення захисту зворотної сторони шва під час механізованого і автоматичного зварювання в захисному газі  і під шаром флюсу; призначення і марки флюсів, які застосовуються під час зварювання; призначення і умови застосування контрольно-вимірювальних приладів (вольтметр, амперметр, манометр); причини виникнення дефектів під час зварювання і способи їх запобігання;  характеристику газового полум’я; габарити лому за Державним стандартом.

Кваліфікація — 3 розряд

Буде вміти: Виконувати  ручне дугове, газове, автоматичне і механізоване дугове зварювання в захисних газах і під шаром флюсу простих  деталей і  вузлів  зі сталей другої групи зварюваності, наприклад  Ст5; СТ5Г (пс, сп) ); 30; 35;  12Х2Н4А; 20ХН3А ; 30Л; 35Л ), кольорових металів і сплавів;  середньої складності деталей, вузлів, трубопроводів зі сталей першої групи зварюваності, наприклад: Ст. 1  – Ст. 4(кп, пс, сп)  08-25 15К, 20 К і трубопроводів  у всіх положеннях крім стельового.

Виконувати кисневе  прямолінійне і криволінійне різання в різних положеннях металів, простих і середньої складності деталей з вуглецевих та низьколегованих сталей  першої групи розрізуваності, наприклад (Ст1-Ст6; 10; 20; 25; 15Г; 10Г2); і другої групи розрізаємості  Ст5; СТ5Г (пс, сп) ); 30; 35;); 12Х2Н4А; 20ХН3А ; 30Л; 35Л ; за розміткою вручну, з використанням газокисневих різаків і різаків для роботи на газах-замінниках;  (пропан, природний газ,  МАФ,  пари гасу, бензині ),  на переносних, стаціонарних та плазморізальних  машинах у всіх положеннях.  Виконує ручне дугове, повітряне стругання простих і середньої складності деталей з вуглецевих (до 0,3 С) і низьколегованих сталей (до 10% л.д.), чавуна в різних положеннях.  Наплавляє раковини і тріщини в деталях, вузлах і відливках середньої складності.  Виконує попереднє і супроводжувальне підігрівання під час зварювання деталей з додержанням заданого режиму. Читає креслення середньої складності деталей, вузлів і конструкцій (до трьох проекції) з можливим розрізом основних.

Буде знати: будову  електрозварювального обладнання: зварювальні трансформатори; зварювальні випрямлячі (одно та багатопостові) баласних реостатів; зварювальних  перетворювачів та  їх призначення; газозварювальної апаратури: пальники (інжекторні; безінжекторні, для роботи на газах-замінниках); ацетиленові генератори; запобіжні затвори (водяні; сухі); газові балони (ацетилен; кисень; пропан, вуглекислий газ) та вентилі до них; редуктори для стиснутих газів (ацетилен; кисень; пропан, вуглекислий газ); зварювальних напівавтоматів: для механізованого  дугового зварювання в СО2; для механізованого  дугового зварювання  порошковим  і самозахисним дротом під шаром  флюсу; зварювальних автоматів: для автоматичного зварювання в захисних газах і  під шаром флюсу.

Вимоги до зварного шва відповідно до положення у просторі. Геометрія шва (глибина провару, ширина,  катет  підсилення); довжина шва; умовні позначення зварних з’єднань і швів на кресленнях  відповідно до ДСТУ. Будову зварного з’єднання  (зони зварного з’єднання, їх мікроструктура); способи їх випробування (розрив на міцність, витривалість,  згин, пластичність).  Види контролю (зовнішній огляд  гасом або рідиною, радіаційний та ультразвуковий, магнітний); способи вибору марок електродів залежно від хімічного складу  сталей, які зварює; властивості і призначення захисного покриття електродів і властивості захисних газів; вимоги  підготовки деталей і вузлів під зварювання відповідно до ДСТУ  та технології заварювання (розробка кромок відповідно до товщини металу, встановлення зазору, прихвачування); правила вибору  режиму нагріву металу залежно від марки сплаву та його товщини; причини виникнення внутрішніх напруг та деформацій у виробах, які зварює, і заходи щодо їх запобігання. Основні технологічні прийоми зварювання і наплавлення деталей різного хімічного складу: сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів; вибір режиму  різання і норми на  витрати газів під час кисневого різання. Вимоги до поверхонь після повітряного стругання.

Професія — Водій автотранспортних засобів категорії С

Кваліфікація: водій автотранспортних засобів категорії С

Буде знати: законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч.  небезпечних, великовагових, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії С та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранспортними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; несправності, що виникають в процесі експлуатації автотранспортних засобів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастила, електроліт та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації автотранспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

Буде вміти: Керувати  автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов. Виконувати вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу. Керувати спеціальним обладнанням, яке встановлене на цих автотранспортних засобах. Буксирувати автопричіп дозволеною максимальною масою до 750 кг. Перевіряти технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечувати справність обладнання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подавати автотранспортний засіб для навантаження та розвантаження. Контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів ( у тому числі – небезпечних, великовагових, негабаритних) у кузові. Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи  на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулювальні роботи. Заправляє автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлювати дорожню документацію. Надавати першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика