100 років від дня народження В.О. Сухомлинського

100 років від дня народження В.О.Сухомлинського

«Людина народжується,
щоб лишити по собі слід вічний».

В.Сухомлинський

Ми живемо в Україні – державі, яка славиться своїм минулим і сьогоденням. Вона зростила розумних, щирих, талановитих людей, які своєю працею прославили рідну землю. До них також належить людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності В.О Сухомлинський.
Саме 28 вересня в Україні і по всьому світі відбуваються і будуть відбуватися урочистості з нагоди вшанування пам’яті людини, творчість якої є унікальним явищем в українській і світовій педагогіці.
В.О Сухомлинський 22 роки був директором Павлиської школи, заслужений учитель України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка.
Як народний учитель, він віддавав усього себе улюбленій справі, невтомно сіяв золоті зерна своєї душі в душі своїх вихованців.
Талановитий педагог прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, тому мабуть, так щедро в його творах представлено емоційне, естетичне виховання. Про один із шляхів успішного розв’язання цієї проблеми він писав, що у душі дітей мають увійти кращі народні традиції, які стануть святим законом, бо не можна уявити народ без імені, пам’яті та історії.
Не стояло осторонь від цих подій і наше Вище професійне училище №42.
З цього приводу в читальному залі бібліотеки відбувся виховний захід на тему» Краса людської душі». Під керівництвом бібліотекара Северинової Т.А та викладача української мови та літератури Маркітан О.Я. учні підготували цікаву пізнавальну програму, яка проходила у формі усного журналу. Ведучими вечора були Романюк В. (учень 42 групи) та Цимбалюк Катерина (учениця 23 групи), які у своєму вступному слові розповідали про цікаві факти із життя видатного педагога В.О. Сухомлинського. Присутні учні, яких було 48 осіб, затамувавши подих, слухали і спостерігали за виступами своїх ровесників та переглянули два відеофрагменти про життєвий та творчий шлях В.О. Сухомлинського.


Завершальним етапом стала книжкова виставка на тему» Назустріч 100-річчю від дня народження В.О Сухомлинського», яка була підготовлена учасниками бібліотечного гуртка «Бібліотекар» та прикрашена старовинними вишитими рушниками.


Вдалим доповненням виховного заходу є також виставка ілюстрацій до творів В.О Сухомлинського, які виконали учні I-III курсів, а саме: Журавель Дмитро, Климюк Владислав – учні 32 групи та Романюк Валерій – учень 11 групи.


Хочеться відмітити активну участь у підготовці до святкування ювілею також учня 22 групи Майбороду Віктора, який зумів створити відеоролик про життєвий шлях талановитого педагога.
Проте, виховна година, яка була проведена в читальному залі, не залишила нікого байдужим.
Потрібно читати книги В.О Сухомлинського, бо вони навчають нас бачити й розуміти прекрасне. Адже від розуміння краси й оточення починається все найкраще, що є в людині, починається краса людських вчинків.


Бібліотекар: Северинова Т. А.
Викладач української мови: Маркітан О. Я.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика