20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної сотні!

20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної сотні!

Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, 
народ – нацією, країна – державою!
М. Грушевський

20 лютого Україна у глибокій скорботі низько схилить голови перед пам’яттю тих, хто боровся за честь, правду і гідність,  хто віддав своє життя за нас з вами – НЕБЕСНОЮ СОТНЕЮ.  Ми повинні не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Ми живемо у важкий час —  час боротьби нашого народу за незалежність української держави, якій майже 30 років.

        Але це лише мить, лише частина нашого минулого. Одна за одною гортаються сторінки життя, біжить у далечінь загадкова дорога історії. Українське козацтво, Січові стрільці, Герої Крут, воїни ОУН – УПА, герої нашого часу – Небесна Сотня. Усі вони змінювали історію України. Ціною свого життя. Бо дуже любили Україну.

    Хто вони, герої Небесної сотні? Хто ті люди, які віддали найдорожче, що має кожен з нас, – своє життя. Чи могли ми уявити, що в 21-му сторіччі, в 2014 році, шаленим полум’ям буде охоплений Майдан, що від куль бандитської влади, під ударами катів, будуть гинути кращі сини нашого народу? Неможливо передати невимовний біль цієї трагедії. Осягнути глибину бід, втрат і страждань.

     Та час іде, і вже назріли потреба та обов’язок розповісти про цих людей, таких різних, які в буремний час об’єдналися під єдиним гаслом: За Україну! За її волю!

     В переддень Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, зі здобувачами освіти групи №23 була проведена виховна година, присвячена подіям Євромайдану та Революції гідності. Викладач історії Олійник Л.П. розповіла про наймолодших, про десять юних ангелів, які пожертвували своїм життям заради одного, щоб наш народ став по справжньому вільним, мав право на вибір.

Виховна година, присвячена подіям Євромайдану та Революції гідності

      Кожен із Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Молоді хлопці віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла. Сьогодні Україна проходить через найскладніше випробування, війну, війну за незалежність, свободу, територіальну цілісність. Ворог зазіхає на найсокровенніше, нашу рідну землю, нашу націю. Але мужні українські солдати, добровольці, волонтери довели одну істину – «Нас б’ють, ми літаєм!»

     Ви, учні, — майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками славте свою країну. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте наш народ і нашу мелодійну мову. Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного — миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.

А знаєте, війна колись закінчиться  
І з часом відбудуються міста,
Але ніколи більше не повернуться  
Всі ті, кого забрали небеса...

     Світла та вічна пам’ять героям, які віддали життя за Україну!


Викладач історії Олійник Л.П.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика