«Я долі гіркої ніяк не боюся…»

«Я долі гіркої ніяк не боюся…»

В мені мене аж дві
Одна гримить каструлями
А друга тихо пишне при вікні,
Вбирає в серце сонця чисті струмені…
Мене аж дві — в одній мені
Одна вчиняє тісто, варить, смажить,
Сукеночки пере та сорочки.
А друга цілу ніч черкає аркуш,
Вкладає душу в лагідні рядки…
Одна безжально поганяє пріч
Того, до кого друга лине серцем…
Одна на слово зле
Лиш розсміється,
А друга буде плакати всю ніч…
Лариса Семко

Semko

13 березня 2018 року в Погребищенській центральній районній бібліотеці відбувся поетичний вернісаж, приурочений 60-річчю від дня народження нашої землячки, поетеси, лауреата обласної молодіжної премії ім. Миколи Трублаїні (1986) Лариси Степанівни Семко.

На жаль поетеса рано пішла з життя. У 51 рік душа її відлетіла за межу вічності. Але поезія зосталась нам у спадок. Лариса  Степанівна написала сотні віршів. Це був не плач, і не голосіння над своєю долею, не образа на життя. Це були  мужні і ліричні рядки, що продовжують і зараз проймати душу, це були рядки сповнені віри і надії  в день прийдешній.

На вернісаж завітали вихованці нашого навчального закладу — група № 32  з наставником – майстром  виробничого навчання Задернівським В.С.  та бібліотечним працівником  училища Севериновою Т.А.

Semko1

Semko2

Учасники вернісажу мали змогу відкрити для себе цю прекрасну, щедро обдаровану талантами людину: Лариса свої вірші клала на музику, грала на  багатьох музичних інструментах, вільно володіла французькою мовою.

Semko3

Semko4

Учні училища   декламували  вірші поетеси в супроводі ліричної музики, переглядали підготовлені працівниками ЦРБ відеопрезентацію та виставку творчих збірок, мандруючи шляхами долі Надросянської поетки.
Своїми спогадами про Ларису Семко поділився журналіст і друг поетеси Ю.Хмельовий.

«Я долі гіркої ніяк не боюся…»
«Сміється світ зеленим оксамитом,
дзвенить, бринить, видзвонює роса.
А я всміхаюсь сонячно до світу
і обіймаю серцем небеса»
Л. Семко

Голумбієвський А.П.- в.о.заступника
директора з виховної роботи

1 Коментар до сих пір

ЄвгеніяОпубліковано  3:37 пп - Июл 19, 2022

Я приємно вражена цією інформацією,що спільнота Погребищенського району,так щиро і на високому рівні вшановує пам’ять і талант неперевершеної поетеси,мужньої,мудрої, талановитої Лариси Степанівни Семко.Я її однокдасниця,болить дуща,а серце плаче,що такою молодою пішла від нас.Спогади про неї залишились найприємніші:дякую за її талант,людяність, доброту і товаришськіть.Душу огортає пекучий біль і сум,що вона вже не з нами…Дякую,що шануєте її творчість.З повагою-Євгенія Гусєва-Гусаківська,м.Житомир

Залишити коментар

Яндекс.Метрика