9 листопада День української писемності та мови

9 листопада День української писемності та мови

Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода
Це України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода.

9 листопада весь слов’янський світ вшановує пам’ять Нестора Літописця, а в нас, в Україні, цей день, згідно з указом Президента, відзначається як День української писемності та мови.

Не залишилось осторонь і наше училище. В рамках святкування цього дня в училищі було проведено ряд заходів. Активну участь взяли учні і викладачі у написанні Всеукраїнського радіо-диктанту національної єдності. Перейнявшись цікавістю і щирим бажанням, вони сіли за парти. Адже саме мова є тим безцінним скарбом народу, який звеличує кожного з нас.
З цього приводу в актовій залі училища відбувся тематичний вечір «Передамо нащадкам наш скарб-рідну мову».
Дійство розпочалося зі вступного слова ведучих (Панчука Максима учня 22 групи та учениці 35 групи Турлевської Юлії) та читців (учнів 23 групи Полушко Мирослави, Підопригори Євгенії, Пшеченко Катерини, Ворони Вікторії, Чебан Надії), з якого всі присутні мали можливість дізнатися про значення рідної мови в нашому житті. Усі присутні, затамувавши подих, слухали виступи своїх ровесників, які декламували вірші: Пелепівської Марини, Романюка Віталія, Веремійчук Антоніни, Смолія Богдана, Чернюк Вікторії, Задоєнко Даші, Сорокіної Тетяни і переглянули два відеофрагменти«Легенду про мову» та про життєвий шлях Н.Літописця.

den_movy

den_movy1

den_movy5

den_movy11

den_movy12

den_movy13

den_movy14

den_movy17

Несподіванкою для всіх присутніх стала поява самого Нестора Літописця, художній образ якого зіграв учень 12-ї групи Табуровський Дмитро. Мудра і повчальна його настанова не залишила жодного присутнього в залі глядача.

den_movy2

den_movy3
Цікавими та змістовними були також виступи учнів 12 групи Машталіра Олексія і Табуровського Дмитра, які зіграли героїв Карпа та Лавріна Івана Нечуя-Левицького із повісті «Кайдашева сім’я»,

den_movy4

а учень 34 групи Савін Вадим та учениця 23 групи Касян Ірина чарували глядачів своїм майстерним виконанням ролей Лукаша і Мавки Лесі Українки із драми-феєрії «Лісова пісня».

den_movy6

den_movy7
Крім поезії на вечорі звучали гуморески П. Глазового у виконанні учня 12 групи Тарнавського Владислава і учня 22 групи Табуровського Василя.

den_movy8
А учень 12 групи Шорбан Віталій і учениця 23 групи Полушко Мирослава інсценізували гумореску «Кухлик».

den_movy9

den_movy10
Мова нашого народу є тією повноводною рікою, яку ми називаємо поетичністю, адже вона виражає наші емоції та найінтимніші почуття.
У виконанні учениці 23 групи Полушко Мирослави лунала, завойовуючи симпатії глядачів, пісня «Мова єднання», адже наша мова живе в прекрасних піснях нашого народу.

den_movy15

den_movy16
Завершальним етапом цього дня став конкурс стінних газет «Мова моя калинова». Хочеться відмітити, що у цьому конкурсі активну участь взяли такі групи: 12, 13, 22, 23, 31, 33, 35, 34 (було представлено дві газети). Конкурсне журі у складі: А.П. Голумбієвського, А.В. Присяжнюк, Т.Ш. Нагало розподілили так місця:
І місце: 23, 35 групи

den_movy19

den_movy18
ІІ місце: 12, 22 групи

den_movy20

den_movy21
ІІІ місце: 34 група

den_movy22
Учнями гуртка «Рідне слово» було підготовлено стенд «Учнівський вісник».

den_movy23
Мова рідна – бездонна криниця мудрості, невичерпне джерело духовного багатства. Саме тому для всіх нас немає іншого шляху як вивчати, шанувати та плекати рідну мову – невмирущий голос України.
Підготувала викладач української мови та літератури:
Маркітан Олена Яківна

Залишити коментар

Яндекс.Метрика