30 років виведення військ з Афганістану.

30 років виведення військ з Афганістану.

Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокішій
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…
Вже багато літ, як прийшли назад додому,
Та до цих пір чує душа війни оскому,
Та до цих пір ще стогнуть ночі, ниють рани,
 А у снах – «духи» налітають, мов шайтани.

    15 лютого 2019 року минає 30-річчя з дня виведення військ з Афганістану.
   Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли 160 375 українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 пропали безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.

   Афганська кампанія залишила невиліковну рану у душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.
    Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви. На сьогодні молоде покоління виховується на прикладі героїзму тих воїнів, які пройшли цей нелегкий шлях афганської війни.
   12 лютого в актовій залі училища відбувся виховний захід, приурочений 30-ти річчю виведення військ з Афганістану, куди був запрошений учасник бойових дій на території інших держав, майстер виробничого навчання нашого училища Лошак Микола Іванович.
   Микола Іванович розповів про його участь у бойових діях на території республіки Афганістан та про те, як він брав безпосередню участь у виведенні обмеженого контингенту військ, за що був нагороджений медалями: «За бойові заслуги», «За відвагу».

30 років
   Під час виховної години, у виконанні учнів 32 групи та художнього керівника Стребкової М.Г., прозвучали вірші та пісні приуроченій 30-ій річниці виведення військ з Афганістану.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика