16 днів проти насильства

16 днів проти насильства

З 25 листопада до 10 грудня  у Вищому професійному училищі № 42 м. Погребище  в рамках загальнонаціональної акції “16 днів проти насильства” проводяться  різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу здобувачів освіти, педагогічний та трудовий колективи до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок.

Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. У цей період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році; 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня –річниця інциденту в Монреалі, коли 14 жінок – студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”, 9 грудня – міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня – Міжнародний день прав людини; 10 грудня – День прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.

Саме тому практичним психологом училища Нагало Тетяною Шамседдінівною спільно з фахівцем Погребищенського ЦСССДМ Храбан Тетяною Василівною, в рамках даної акції, було проведено тренінгове заняття  зі здобувачами освіти на тему «Скажемо насильству «НІ»». Зважаючи на епідемічну ситуацію в країні даний тренінг проводився з дотриманням усіх карантинних та протиепідеміологічних вимог.

При проведенні тренінгу застосовувались сучасні методи навчання, такі як – «мозковий штурм», «рольові ігри», під час яких підлітки демонстрували свої емоції, «складання ментальної карти», завданням якого було відокремити позитив від негатива.

Навчити учасників говорити про насильство, усвідомлювати факти насильства щодо себе та інших, нейтралізувати думки «таке тільки в мене трапилось» — це головна задача таких заходів.

Практичний психолог
Нагало Т.Ш.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика