21 листопада — День Гідності та Свободи

21 листопада — День Гідності та Свободи

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Одне з молодих українських свят, проте має непросту історію і подвійне значення. Вперше цей день, як святковий, був відзначений у 2005 р. за указом президента Віктора Ющенка. Підставою став початок Помаранчевої революції у 2004 р. Тоді свято було назване Днем Свободи, і під таким іменем проіснувало протягом шести років — до 2011 р. Новий президент Віктор Янукович скасував указ свого попередника.

Надбанням масового протесту шестирічної давності було відмовлено в актуальності, і відзначати початок революції перестали. Однак, історія наполеглива…Так сталося, що саме 21 листопада 2013 року українці знову вийшли на Майдан, щоб висловити невдоволення владою. Приводом стала раптова відмова тандему Віктора Януковича та Миколи Азарова (тодішнього українського прем’єра) від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На пропозицію журналіста Мустафи Найєма — вийти на головну площу країни, відгукнулися тисячі киян. Це стало початком Євромайдану, який пізніше переріс у Революцію Гідності і призвело до втечі чинної влади, кривавої бійні на Інститутській, спалаху сепаратизму на сході країни і антитерористичної операції.

13 листопада 2014 р. новий президент України Петро Порошенко підписав Указ №872/2014 «Про День Гідності та Свободи», де зазначено, що свято відзначатиметься щорічно 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Указ спрямований на забезпечення гідного вшанування громадянської мужності учасників революційних подій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості та утвердження в нашій державі демократичних цінностей.

Саме сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної України. Зараз нашій країні, як ніколи, потрібно бути єдиною та згуртованою. Наші земляки, які сьогодні перебувають в лавах українського війська, з честю відвойовують та захищають кордони нашої держави, борються за її єдність та цілісність.

Кожна свідома людина зараз допомагає країні – хто мудрим словом, хто добрим ділом, хто молитвою.

Чим була революція для кожного з нас? В першу чергу, Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.

Що таке гідність? Чи бачили ми її? Чи маємо ми її? Революція 2013-2014 років – це не протистояння Заходу й Сходу – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає.

Ми бачили гідність в очах жінок, що відправляли своїх чоловіків у ніч на Майдан.

Ми бачимо гідність у волонтерів, які, завдяки своїм зусиллям, при підтримці народу, всього світу створили армію України, якої уже майже не було. Ми бачимо робітників заводів, які цілодобово ремонтують, створюють нове озброєння. Ми бачимо наших учених, медиків, артистів, які теж захищають свій народ. Ми теж своїми листами, малюнками, благодійною допомогою робимо усе можливе для збереження, відвойовування миру.

Та не бачили ми гідності у тих, що роздягали людину на морозі, викрадали людей з лікарень, вивозили у ліс і катували. Немає гідності у тих, хто вбиває людей тільки тому, що вони спілкуються державною мовою і носять на собі символіку країни, в якій проживають. Негідно – зневажати народ, частиною якого ти є.

Україна заплатила і продовжує платити  надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців, нашої політичної еліти.

Я пишаюсь тобою, мій рідний народе,

Бо заради Вкраїни, за гідність й свободу,

Прості люди безстрашно опліч устали,

Проти звірства і хамства влади повстали.

Вони кулі ловили палкими серцями,

І посмертно для інших стали взірцями,

Зупиняли автівки та потяги тілом,

Найкращі сини захищають країну!!!

ПАМ’ЯТАЙМО СВОЇХ ГЕРОЇВ СЬОГОДНІ І ЗАВЖДИ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Залишити коментар

Яндекс.Метрика