Daily Archives:04.03.2023

Відкритий урок з української мови

Сьогодні, 03.03.2023 року, в кабінеті української мови відбувся відкритий урок-узагальнення «У світі фразеологізмів» серед учнів 33 групи.

Протягом уроку учні працювали, спільно з викладачкою Оленою Маркітан, над узагальненням та систематизацією знань по темі «Фразеологія», щоб краще зрозуміти історію і характер українського народу.

Викладачка розпочала урок зі слів про те, що в нашій мові збереглися безліч слів і висловів, які ми легко уживаємо в розмові, але не здогадуємося про істинне значення, між тим їхня історія цікава та повчальна. Якщо мову можна порівняти з тканиною мислення, то фразеологізми – це її дорогоцінні нитки, що надають тканині своєрідного забарвлення та блиску.

Учениця Яровенко Алла презентувала вислів «Нитка Аріадни», яка повела учнів у країну «Фразеологію», на вікторину шанувальників рідної мови. Учні розвивали логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу активність, виховували вміння працювати в групах і самостійно.

На уроці використовувалися різні форми роботи – фразеологічна розминка, детектив та лото, гра «Я тобі, ти — мені», творчі роботи, конкурси, робота в парах з картками, відео експер-урок. В результаті учні отримали необхідні знання з даної теми та безліч позитивних емоцій.

Пам’ятаймо, що фразеологізми є специфічними мовними формулами, картинами світу із закодованою інформацією про минуле наших предків. Вони акумулюють культурний потенціал народу, маніфестують дух і неповторність ментальності нації. Вони скарбниця поетичних уявлень української нації.

Вивчати, відроджувати, досліджувати, впроваджувати…

Саме таку ціль поставили перед собою учні 41 групи, що навчаються з професії «Кухар, кондитер», приймаючи участь у Всеукраїнському конкурсі кулінарних рецептів.

Для участі учні об’єдналися в творчі осередки під керівництвом майстра виробничого навчання Ольги Шиян та куратора групи Наталії Кияниці.

Представники осередку «Дослідників» вивчали походження гарбуза, його сорти, хімічний склад та харчову цінність.

«Лікарі» досліджували калорійність страв з гарбуза, його лікувальні та дієтичні властивості, використання в медицині та косметології його насіння та олії, готували корисні фреші та соки.

Осередок «Митців» підбирав цікаві згадки про гарбуз в назвах, віршах, прислів’ях, загадках та в українському фольклорі. Приємно було пригадати казку «Попелюшка», «Ходить гарбуз по городі», твір «Сватання на Гончарівці».

«Калькуляторщики» під керівництвом викладачки «Обліку, калькуляції, звітності» підрахували вартість та ціну однієї порції новостворених страв.

Паралельно представники осередку «Технологів» створювали автентичні рецепти, розробляли рецептуру, нові технології приготування страв з гарбуза, провели пробні приготування, оформили подачу згідно створеної рецептури, презентували та дегустували дані страви.

«Відтворення українських традицій, залучення учнів до творчої та дослідницької роботи, створення автентичних рецептів, використання в своєму раціоні харчування локальних продуктів України – це круто, корисно та смачно!» — зауважила директорка училища Тетяна Каменщук.

Роботи учениць 41 групи Шевчук Катерини, Хоменко Вероніки, Єраскової Віки, Гасюк Анни та майстра виробничого навчання Ольги Шиян приймають участь у Всеукраїнському конкурсі кулінарних рецептів «Гарбузовий маєток 2023». Даний конкурс проводиться в місті Дніпро з метою створення національної книги рецептів з гарбуза під назвою «Гастрономічний код нації. Гарбуз».

Побажаємо нашим учасникам успіху та перемоги!

Яндекс.Метрика