Daily Archives:14.12.2022

День ліквідатора Чорнобильської трагедії

Сьогодні, 14 грудня по всій Україні вшановують пам’ять учасників ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС —  людей, які ціною власного життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Представниками Погребищенської міської ради було організовано мітинг вшанування пам’яті, до якого доєдналася директорка Вищого професійного училища № 42 м. Погребище Тетяна Каменщук, викладачка фізики Валентина Ворчинська та учні 12 та 14 груп училища.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлих ліквідаторів, які віддали своє життя рятуючи народ України. Також було вручено подяки та почесні грамоти присутнім на мітингу ліквідаторам.

Чорнобильська ядерна катастрофа ніколи не зітреться з нашої пам’яті. Саме тому, в ім’я життя на землі спільними зусиллями потрібно долати її тяжкі наслідки.

Андріївські вечорниці

З-поміж найбільш очікуваних зимових різдвяних свят для всіх нас є свято Андрія. День, коли за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на «вечорницях», влаштовуючи забави та розваги.

Доєдналися до виконання українських  традицій і учні ВПУ №42 м.Погребище — в актовій залі організували справжні»Андріївські вечорниці».

До вітального слова приєдналася директорка училища Тетяна Каменщук:

— Обрядові заходи дозволяють нам вшанувати ті прадавні традиції та звичаї. Ми відроджуємо усе найдорожче та найцінніше, що є в українців — солов’їна мова, народна пісня, важлива історія.

Педагоги та учні мали змогу торкнутися до української спадщини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів та особисто взяти участь у різноманітних конкурсах та традиціях.

Готувалися до заходу учні разом зі своїми наставниками-вихователями Галиною Лисак, Світланою Лагич, Надією Нагорняк, Інною Янівець та  художнім керівником Вікторією Джурою. Всі разом відтворили інтер’єр української хати, підібрали національний одяг, підготували інсценізації народних жартівливих пісень, наварили вареників, спекли пиріжки та українську калиту і почастували гостей.

Впевнені, що цей захід розширив наші знання про усну народну творчість, та нагадав славну історію українців. Миру та Перемоги нам!

Яндекс.Метрика