Monthly Archives:Февраль 2021

150 річчя від дня народження Лесі Українки

25 лютого 1871 року в Новоград-Волинському народилася Лариса Косач, яка увійшла в історію під псевдонімом Леся Українка. Саме вона стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня. Але світове значення творчості письменниці довго применшували, а образ спотворювали. Чи була Леся Українка «слабосилою, хворою дівчиною» та «другом пролетарів», як ставилася до Маркса, чи була атеїсткою, які мала стосунки із Ольгою Кобилянською, чому називала російське підданство «національним нещастям» та як боролася із російським імперським колоніалізмом?

Лариса Косач жила та творила, ігноруючи невиліковну недугу ‒ туберкульоз кісток, а згодом ще й хворобу нирок. Це завдало їй тяжкого болю та змушувало подовгу їздити на курорти, відтягуючи неминуче. Але письменниця обурювалася, коли її вважали за «хвору, слабосилу дівчину».

Саме такий образ закріпився за нею після статті Івана Франка. Він насправді не хотів образити письменницю, а навпаки ‒ ставив її в приклад чоловікам за сміливу та запальну громадянську лірику. «Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі?», ‒ відповість ображена письменниця через майже 15 років Франкові, з яким мала теплі відносини.


20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної сотні!

Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, 
народ – нацією, країна – державою!
М. Грушевський

20 лютого Україна у глибокій скорботі низько схилить голови перед пам’яттю тих, хто боровся за честь, правду і гідність,  хто віддав своє життя за нас з вами – НЕБЕСНОЮ СОТНЕЮ.  Ми повинні не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Ми живемо у важкий час —  час боротьби нашого народу за незалежність української держави, якій майже 30 років.

Читати далі…

Тиждень природничих наук

Традиційно у лютому проходить місяць методичної комісії природничо-математичного циклу. Отже в рамках місяця будуть проводитися тижні математики, фізики, природничих наук та інформатики. Місяць розпочався з тижня природничих наук.

Читати далі…
Яндекс.Метрика