Всесвітній день авіації і космонавтики

Всесвітній день авіації і космонавтики

Сьогодні, 12 квітня, в усьому світі відзначається День авіації і космонавтики, а також Міжнародний день польоту людини в космос.

Крім того, в Україні святкується День працівників ракетно-космічної галузі країни. Так що в цей день всі працівники галузі заслужено отримують теплі і добрі вітання з Днем космонавтики.

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін стартував з космодрому «Байконур» на космічному кораблі «Восток-1» і вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Ю.О. Гагарін

Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів — такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.

Яскраві успіхи космонавтики — закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гіганську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

Джерело
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=73&year=2020

Залишити коментар

Яндекс.Метрика