Тиждень хімії та біології!

Тиждень хімії та біології!

Предметні тижні є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють покращенню засвоєння навчальної програми. Основною метою проведення тижня хімії та біології є: виховання любові до предмету; активізація пізнавальної діяльності учнів; поглиблення знань учнів у різних ділянках цих наук.

Для реалізації даної мети з 24 лютого по 28 лютого   проводився тиждень хімії та біології . В рамках цього тижня були проведені заходи: бесіда «Червонокнижні рослини та тварини потребують твоєї охорони»; інформаційна година «Шкідливі звички»; бінарний урок з хімії та виробничого навчання; інтелектуальна гра «БатлУМ»  з предметів природничо- математичного циклу.
Бесіда «Червонокнижні рослини та тварини потребують твоєї охорони» проведена з учнями 13гр., які навчаються по професії кухар, кондитер. Під час бесіди учні познайомились зникаючими видами рослин, тварин занесених до Червоної Книги, що мешкають на території Вінниччини.


Інформаційна година «Шкідливі звички», була підготовлена учнями 33гр. Вони розкрили хімічний склад алкогольних напоїв та тютюнового диму і показали їх вплив на фізіологічні процеси в організмі молоді. Особлива увага була звернена на вплив алкоголю та тютюнового диму  на організм вагітних жінок та новонароджених дітей.


Цікавим, змістовним був бінарний урок з хімії та виробничого навчання на тему:  «Жири, білки, вуглеводи, як компоненти їжі, їх роль в організмі людини. Технологічні процеси, які відбуваються з ними в результаті термічної обробки». Під час уроку учні познайомились з хімічним складом майонезу, сметанкового продукту, сирної маси, ковбаси і порівняли їх з  продуктами одержаних з натуральної сировини в домашніх умовах. Результати дуже були несподіваними для учнів.


Інтелектуальна гра «БатлУМ»  з предметів природничо- математичного циклу відбулась 27 лютого. «БатлУМ»–  це інтелектуальна командна гра. Запитання до гри  перевіряють  логіку з різних актуальних  тем природничо- математичного напрямку. В грі приймали участь учні 22гр., 23гр. та 13гр.

Перемогу здобули учні 23 гр., за що отримали подарунки.


Нетрадиційність форм проведення позакласних заходів під час тижня природничих наук, добровільна участь у ньому, відсутність жорстких обмежень у часі дають змогу педагогу та учням досягти вагоміших результатів, ніж на звичайному уроці. Адже масовим заходам властиві піднесеність, урочистість, яскравість. Вони залишають значний слід у свідомості й почуттях дітей, відтак мають велику навчально-пізнавальну та виховну цінність. Тиждень природничих наук охопив велику групу учнів і є дієвою формою роботи.


Викладач хімії та біології
Лошак Г.А.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика