Тиждень фізики!

Тиждень фізики!

    На початку лютого 2020 року в училищі проходив тиждень фізики.
    Розпочався він 3.02 днем цікавих експериментів . У кожній групі найактивніші учні під керівництвом викладача проводили позапрограмні досліди для своїх ровесників, а тоді всі разом робили їх наукове обґрунтування.

    Дитяче захоплення викликали такі досліди як:
— «Кулька під стелею»,


— «Гасіння свічки невидимим газом»,


— «Фонтан у колбі»,


— «Магдебурзькі півкулі»,


     4.02 відбулася інформаційна година «Видатні фізики України» (захоплюючі історії про вчених Поділля: винахідника першого літака Можайського О.Ф.; Кибальчича М.І., який розробив проект реактивного літального апарата для використання в мирних цілях; Пулюя І.П.- фізика, публіциста, перекладача, громадського діяча; Кондратюка Юрія Васильовича і його теорію польотів на інші планети.)
     5.02 кабінет фізики тимчасово перетворився на фізичну галерею, де учні могли отримати інформацію про фізичні відкриття та їх авторів, біографічні дані видатних фізиків і ознайомитись з учнівськими презентаціями. Зокрема:
— «Фізика в моїй професії»,
— «Що є людина (Homo sapiens)»,
— «Техногенне навантаження на природне середовище України»,
— «Фізичні закони в малюнках та фотографіях учнів» та інші.


    6 лютого між учнями других курсів відбулося інтелектуальне змагання знавців фізики, в ході якого вони повторювали формули, відгадували загадки із фізичним змістом, розшифровували графічні схеми, складали фізичне лото, грали доміно, шукали помилку в тексті, впізнавали прилад за його описом, розв’язували кросворди та виконували інші завдання.


    У рамках тижня фізики було проведено урок на тему «Підіймальна сила крила». У класі учні засвоїли теоретичний матеріал, а продовжували урок на місцевому аеродромі. Там вони могли переконатися як необхідні знання законів фізики при конструюванні та запуску літаків і їх моделей . А допомагав у цьому авіамоделіст, учасник повітряних боїв,  призер етапу кубка Європи ЕРА Христинівка 2015 р., що відбувся в м. Христинівка, В.С.Смілянець. Він продемонстрував польоти різних моделей літаків, розповів як їх виготовляє, з яких матеріалів і де можна придбати необхідні деталі.

Учням урок дуже сподобався , а деякі юнаки виявили бажання займатися авіамоделізмом.


Викладач фізики Ворчинська В.І.

2 комментария

ВікторОпубліковано  10:44 дп - Фев 18, 2020

Правильно замість » …призер Єврокубка-2018″ буде » призер етапу кубка Європи ЕРА Христинівка 2015р.»

Залишити коментар

Яндекс.Метрика