Поінформований – значить озброєний

Поінформований – значить озброєний

#ПрацюйБезпечно

#Онлайн_Квест

«Людина – не товар!» Саме таке гасло лунало в стінах училища під час реалізації  соціального проекту спрямованого на протидію торгівлі людьми.

Можливо багато хто із нас навіть і не задумувався про те, що в сучасному світі існує проблема торгівлі людьми, в той час коли вона набирає глобальних масштабів. Про це повинен знати кожен, незалежно від свого віку, соціального статусу, освіти та місця проживання. Особливо потреба обізнаності щодо даної проблеми стосується сучасної молоді, яка стоїть на порозі дорослого та самостійного життя. Щороку за кордон виїжджають сотні тисяч людей, в тому числі і молодь, в пошуках роботи та кращого життя.

 Стан необізнаності, непоінформованості досить небезпечний, тому що сучасний соціум водночас забезпечує як розширення можливостей для розвитку особистості учнів, так і певний спектр потенційних загроз. Ми можемо по-різному це сприймати, думаючи, що мене це не стосується та цього ніколи не трапиться зі мною. Насправді це не так, від цієї проблеми не застрахований ніхто, оскільки вона неабияк стосується нашої держави. Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не робить різниці між розвиненими державами та державами, що розвиваються. Вона чудово адаптована як до бідності, так і до розкоші. Саме тому протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення а найкращим методом запобігання попадання кожного із нас в ризиковану ситуацію є проведення превентивної робота з молоддю.

Вже не один рік поспіль, ми активно працюємо, щоб попередити або навіть унеможливити потрапляння молоді нашого училища в ситуацію ризику. Даний напрямок роботи ми проводимо в тісній співпраці з Вінницькою обласною правозахисною організацією Джерело Надії/Spring of Hope. В 2021-2022 навчальному  році, за підтримкою Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) IOM Ukraine за щедрої підтримки американського народу  через проект  Агенства США розпочато реалізацію Всеукраїнського соціального проекту з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID  Україна «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування». Метою якого — підвищення обізнаності вразливого дорослого населення та молоді, в тому числі учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, щодо небезпеки торгівлі людьми та засвоєння ними навичок безпечної міграції і працевлаштування. В реалізації  даного проекту  задіяні десять ЗП(ПТ)О Вінниччини, в дане число увійшло і наше училище.

Початковим етапом роботи було здобуття професійних вмінь та навичок членами соціально-психологічного осередку учнівського самоврядування училища. Для цього практичним психологом училища — Нагало Тетяною та учнями училища – Нижник Русланою, Загороднюком Богданом, Рябенко Ульяною, Скибінським Ярославом пройдено навчальний тренінг з даної тематики. По закінченню якого було здобуто необхідні знання та практичні навики для проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в училищі.

Після цікавого навчального онлайн-тренінгу, що провели фахівці Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело Надії» Джерело Надії/Spring of Hope, навчені тренери, повні сил, енергії та бажання поділитися отриманими знаннями та вміннями, приступили до реалізації даного проекту в стінах Вищому професійному училищі № 42.

Цікаві гості в онлайн-режимі, незвичайні зустрічі, гострі теми – так відбувалось спілкування із молоддю училища! Особливість даного спілкування полягала в впровадженні освітньої методики «рівний-рівному», використання якої, як свідчать дослідження, особливо ефективне у проведенні просвітницької роботи.

Інформаційна кампанія супроводжувалась роздачею буклетів та пам’яток з протидії торгівлі людьми. Підготовленні учні-тренери проводили тренінги на яких знайомили своїх однолітків із сучасним станом проблеми торгівлі людьми та методами, які використовують злочинці, щоб затягнути людину в тенета рабства, а також інформували про правила безпечного виїзду за кордон та про організації, що надають допомогу потерпілим від торгівлі людьми.

        Цікавим моментом проведення просвітницької роботи в даному напрямку було проходження онлайн-квесту Створеного за підтримки МОМ та за фінансування від Уряду Японії.Цікавим та корисним моментом було проведення супервізії тренеркою Яніною Кравченко зі здобувачами освіти нашого училища, що є навченими тренерами проекту та активно брали участь в його реалізації. Щиро дякуємо пані Яніні за підтримку, розуміння та корисні рекомендації.

Практичний психолог   Тетяна Нагало

Залишити коментар

Яндекс.Метрика