«Ой Калита, Калита із чого ти вилита?»

«Ой Калита, Калита із чого ти вилита?»

     Наша українська культура багата своїми звичаями та традиціями. Пізнати історію рідного краю допомагають нам і книги, і самобутня народна творчість: мелодійні пісні, цікаві перекази та обряди. З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли за українським звичаєм сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там гадання, ігри та розваги.

     Не оминули увагою народні звичаї і вихованці нашого училища. 12.12.2019 р. в актовій залі ВПУ №42 були проведені Андріївські вечорниці. Готуючись до заходу, учні 11гр., 22гр., 13гр, 42 гр., 33гр. та вихователі відтворили інтер’єр української хати, підібрали відповідний національний одяг, підготували інсценізації народних жартівливих пісень, наварили вареників та спекли українську калиту. Безпосередньо на сцені відтворили театралізоване дійство з усіма його особливостями та змістом. 

Смак української калити та вареників змогли відчути всі присутні в залі, долучившись таким чином до відчуття довершеності історичного дійства, що своїм корінням сягає сивої давнини.

    То ж спільно бережімо і плекаймо прекрасну, невичерпну скарбницю української культури – народні обряди та звичаї.


Лисак Г. І., вихователь

 

Залишити коментар

Яндекс.Метрика