Нехай атом залишається мирним!

Нехай атом залишається мирним!

Щороку 26 квітня Україна і весь світ вшановують памʼять жертв Чорнобильської трагедії. Цей день також є Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Чорнобильська катастрофа стала найбільшою промисловою аварією в історії людства, спричинила людські жертви, колосальні економічні втрати та безпрецедентне радіаційне забруднення довкілля.

         Близько 2 мільйонів наших співвітчизників тим чи іншим чином постраждали від цієї аварії – втратили життя, здоровʼя, рідних, домівки. Світ став свідком не тільки всесвітньої трагедії, а й безмежної мужності, жаги до життя наших земляків – ліквідаторів цієї аварії. Тисячі пожежників, військових, медиків, правоохоронців, представників інших професій – мужньо й самовіддано працювали в зоні лиха. Схиляємо голови перед усіма, хто пішов у ядерний вогонь, аби зупинити ланцюгову реакцію смерті, віддав за нас своє життя та здоров’я.

Сьогодні на нашій землі іде війна, гинуть люди, руйнуються міста і села. Памʼять про Чорнобиль як символ атому, над яким було втрачено контроль людини, має застерігати людство про ту колосальну небезпеку, яку він несе, остудити гарячі голови по інший бік кордону, а світове співтовариство обʼєднати у прагненні зупинити плани поневолення України російським агресором будь-якою ціною.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика