«Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

«Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

Саме під такою назвою, цього річ, проходитиме Всеукраїнська виставка науково-технічної творчості учнівської молоді – 2022. Наші вихованці, як завжди, активно приймають участь у подібних форумах, представляючи спільно з наставниками свої вироби та здобутки.

Отже, про найцікавіше, про сам виріб, який подано на виставку вихованцем 13 групи Абрамовичем Валентином та його наставником Філіповським Леонідом Петровичем. Він являє собою портативну переносну установку за допомогою якої можна швидко, легко та якісно виконати зварювання торців мідних електричних провідників. Слід зазначити, що використання пристрою показало хороші результати на різних електричних схемах, які використовуються у навчальних майстернях ВПУ-42. Однак найцікавішим є той факт, що зібраний виріб, з так би мовити, підручних матеріалів, а це: беушний трансформатор з мікрохвильової печі (зазнав переробки, шляхом зміни витків вторинної обмотки), звичайні плоскогубці, фарфоровий тримач з генераторною щіткою, електричні провідники.

Установка працює слідуючим чином. Після вмикання трансформатора через захисний автомат (6А), вмикається світловий індикатор (використано побутовий зразок із електричного чайника), напруга подається на первинну обмотку, навколо якої створюється електромагнітне поле, що пронизує витки вторинної обмотки і наводить у ній ЕРС. Після замикання контактів, у вторинному колі з’являється електричний струм, величина якого перевищує величину на первинній обмотці за рахунок коефіцієнту трансформації у знижувальних трансформаторах. Між електродом (щіткою) і провідником виникає електрична дуга, яка миттєво розплавлює кольоровий метал (1080 – температура правлення міді), внаслідок чого утворюється загальний об’єм рідкого металу із двох провідників, який після кристалізації (припинення теплового процесу) утворює надійне та якісне з’єднання, стійке до механічних і хімічних взаємодій.

Справді, плину фантазії наших працівників і здобувачів освіти можна лише позаздрити, й по праву висловити Леоніду Петровичу та його вихованцям з 13 групи (майбутні електромонтери) подяку за творчий підхід до професійної діяльності.

Семко О.М. – методист училища

1 Коментар до сих пір

ОлександирОпубліковано  6:50 пп - Апр 13, 2022

Молодці студенти, які прагнуть чогось навчитись від професійних наставників. База у ВПУ-42 відмінна, я в цьому впевнений. Як говориться в народі, знання за плечима не носити. Тож, коли є можливість — навчайтесь. Хороші фахівці завжди були в попиті……

Залишити коментар

Яндекс.Метрика