Ми разом! Психологічна підтримка учнівської молоді та педагогічних працівників під час карантину!

Ми разом! Психологічна підтримка учнівської молоді та педагогічних працівників під час карантину!

Шановні працівники училища!

Ми з вами зараз живемо у досить непростий час.  Кожного із нас охоплюють різноманітні почуття – почуття тривоги, занепокоєння, гніву, зневіри, переживання. Можливо когось охоплює паніка, виникають запитання «А що ж буде завтра?», «Коли все це закінчиться?», «Коли ми повернемося до звичного нам ритму життя?» тощо.

І це нормальна  та закономірна реакція нашої психіки в даній ситуації, коли є загроза життю, про яку застерігають у всьому світі.  Такий психологічний тиск ніби “вмикає” наш рептилоїдний мозок (мигдалевидне (амигдаливидне) тіло — ділянка головного мозку, що відповідає за реакцію на виживання) і організм людини переходить у стан “бий або втікай”. У людини з’являється багато енергії, тому що це необхідно для виживання. Але організм зменшує затрати на розумну діяльність, і тому люди можуть здійснювати ірраціональні вчинки.

 Інформаційний простір несе нам безліч негативних новин та прогнозів. Проте життя триває і воно вимагає від нас тверезості та адекватності в оцінці ситуації.

Кожен із нас не може залишитись осторонь ситуації, яка охопила практично весь світ. Ми з вам повинні подбати не лише про своє фізичне здоров’я, але й про  психологічний стан та самопочуття. Перед тим, як нам працювати з нашими вихованцями в напрямку психолого-педагогічного супроводу та підтримки ми повинні подбати про своє психологічне здоров’я. Це не є егоїзмом — це важлива умова надання професійної  педагогічної та психологічної допомоги. Адже лише психологічно здорова та стійка особистість педагога може   допомогти  нашим учням впоратися з почуттям підвищеної тривоги та вмотивувати їх до навчальної праці в умовах карантину.

Якщо ж взяти до уваги той факт, що ми не знаємо, коли точно закінчиться пандемія, то мусимо адаптуватися та вчитися зберігати спокій.

27.03.2020 року Інститутом професійно-технічної освіти  НАПН України було проведено чудовий вебінар, в якому взяли участь і деякі працівники нашого училища на тему «Ми разом! Психологічна підтримка учнівської молоді та педагогічних працівників під час карантину». Вебінар відбувався в часовому просторі з 11 до 13 години. Вела його чудовий психолог Лапа Оксана Вікторівна. Як на мене інформація донесена в досить доступній та цікавій формі, з ефективними практичними рекомендаціями.

Саме тому для тих працівників училища, хто не мав можливості брати участь в вебінарі розміщуємо презентацію та відеозапис.

Будьте здорові! Приємного перегляду!


З повагою практичний психолог Нагало Т.Ш.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика