Франкові присвячується…

Франкові присвячується…

Франкові присвячується…

А як, мільйонів куплений сльозами,
День світла й волі засвітає,
То, чень, в новім, великім людськім храмі
Хтось добрим словом і мене згадає.
І. Франко

Крізь простір і час долинули до нас пристрасні слова Великого Каменяра, осяяні сподіваннями на те, що його важка праця в ім’я кращого майбутнього народу не пропаде даремно, буде оцінена наступними поколіннями людей.

Сьогодні І. Франка не тільки згадують, з гордістю називаючи сина України національним героєм, а й вдумливо вивчають його літературну спадщину, яка давно стала надбанням світової класики.
Геніальність митця виявляється в тому, що його твори і через століття захоплюють і хвилюють. Залишаючи художнім літописом минулого, вони стають для кожного нового покоління животрепетним джерелом пізнання і сучасного йому народного життя.
Якщо духовне життя народу порівнювати з багатою, розлогою кроною, то постать Каменяра – це міцний стовбур, який понад сорок років тримав на собі цю крону на межі двох століть – ХІХ-ХХ. Його називали академією в одній особі, бо перу І. Франка належить близько 5 тисяч праць найрізноманітніших жанрів.
Цього року минає 160 років від дня народження і 100 років з дня смерті І. Франка – славного сина українського народу. Але й сьогодні, як живий, він говорить із своїми нащадками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне. По всій Україні відбуваються і будуть відбуватися урочистості з нагоди вшанування пам’яті Великого Каменяра. Не залишилося осторонь і наше професійне училище.

З 12.05.2016 по 17.05.2016 в читальному залі бібліотеки училища була організована художня виставка приурочена 160 річниці з Дня народження та 100- річчю з дня смерті великого Каменяра України І.Я.Франка.

Франкові присвячується…
На виставці була представлені художня література та зображення з фрагментами творів поета, біографія та фото І.Я. Франка з друзями та родичами,
franko11

franko12
а також  книга «Невідомий Іван Франко: Грані Ізмарагду» у якій подаються вибрані твори І.Я. Франка, які супроводжуються розлогими статтями-коментарями про основні аспекти культурного феномену письменника.
franko13

franko14

16 травня відбувся конкурс читців поезії І. Франка на тему: «Не вмре поезія – не згине сила духу».
У цьому дійстві взяли активну участь молоді таланти з таких груп:
24 групи – Дудник Самуїл – поезія «Каменярі»,
Семко Валентина – «Розвивайся ти – високий дубе»;
23 група – Мартинюк Інна – «Чого являєшся мені у сні»;
15 група – Турлевська Юлія – «Мої роздуми на могилі великого Каменяра».
franko

franko1

franko2

17 травня в актовій залі відбулася інформаційно-виховна година «Життєвий і творчий шлях І. Франка – Великого Каменяра», задля того, щоб погдибити знання учнів про життєвий і творчий шлях І. Франка. Зі вступного слова ведучих розпочалося дійство, з якого всі присутні мали можливість більше дізнатися про Великого Каменяра. Затамувавши подих, слухали поезії у виконанні учнів 24 групи, Дудника Самуїла, Лапенка Богдана, Семко Валентини, Семигайло Анни; учнів 13 групи – Лісового Сергія, Шинкаренка Володимира, Сенінкова Павла; 15 групи – Турлевської Юлії.

franko4

franko5

franko6

franko7

franko8

franko9
Розповіді учнів доповнювалися фрагментами відеофільму «І. Франко». Перегорнувши сторінку життя і творчої спадщини І. Франка, всі відчули гордість від того, що така людина належить до нашого народу, що Франко жив і титанічно працював лише заради слави і кращого майбутнього України. Як підсумок всього сказаного прозвучали слова ведучих:
Під небом миру в сонцем дань залиту звучить хода весела і дзвінка…
У нашім серці буде вічно жити ім’я безсмертне рідного Франка.

 

Залишити коментар

Яндекс.Метрика