Екскурсія в Національний парк «Межигір’я» та музей «Пирогово»

Екскурсія в Національний парк «Межигір’я» та музей «Пирогово»

   З року в рік в нашому училищі склалася добра традиція відвідувати культурно-мистецькі заклади: театри, ландшафтні, національні парки. 26 травня для працівників училища та їх дітей профспілковим комітетом була організована поїздка до Національного парку «Межигір’я» та до Національного музею народної архітектури та побуту «Пирогово».

    Резиденція в Межигір’ї — нова визначна пам’ятка Київщини, яку хочуть відвідати люди з усіх куточків України та світу. Урочище Межигір’я розташоване біля Дніпра, в селі Нові Петрівці Вишгородського району за 14 км від Києва. Цей природний комплекс віддалено нагадує Національний дендропарк «Софіївка»: так само вражає розмірами території (площа — близько 140 гектарів), достатком рідкісних кущів і дерев, біля яких стоять таблички з їх назвами, і красивими скульптурами.
     До 1923 року на цій території діяв Межигірський чоловічий монастир. Протягом 1923 — 1931 років цю будівлю використовував керамічний технікум. Після того, як українську столицю перенесли з Харкова до Києва, було прийнято рішення знищити монастир. На його місці звели урядову резиденцію, яка в радянські часи належала Станіславу Косіору, Микиті Хрущову і Володимиру Щербицькому. У 2000-х власником резиденції став колишній президент України Віктор Янукович.
    Коли увійшли на територію резиденції, були вражені масштабами і взагалі від всього побаченого. Доглянуті газони, клумби з прекрасними рослинами та квітами. Чисті ставки з маленькими оазисами з різними композиціями, містки, водоспади.

    Сфотографувалися біля чотириповерхового клубного будиночку «Хонка» — який отримав свою назву на честь фінської компанії «Honka», яка його побудувала. Об’єкт повністю споруджений з дерев’яних брусів.

    Відвідали Межигірський зоопарк.

Але оглянути всю територію парку, на жаль, не вдалося, просто не вистачило часу.

     Після виснажливої, але надзвичайно цікавої прогулянки в Межигір’ї, ми відправилися до Національного музею народної архітектури та побуту «Пирогово» — один із найбільших у Європі музеїв просто неба, який знаходиться на південній околиці Києва. На території музею, що становить 147 га, знаходяться майже сотня будинків з різних регіонів України, побудованих у різні часи, 5 церков, 3 дзвіниці, 18 млинів, 3 кузні, сільська школа та інша народна архітектура. В музеї добре простежуються регіональні особливості побуту українців: використані в будівництві матеріали та конструкції споруд, господарчий інвентар, одяг, предмети вжитку тощо.

    Також відвідали яскравий фестиваль «Сонячний каштанчик», на якому виступали учасники із 16 країн світу.
    Від красивих та цікавих екскурсій залишилися приємні спогади.


Викладач спецдисциплін Кияниця Н.М.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика